Posiedzenie zarządu Oddziału Śląskiego IFR.

W ostatni poniedziałek marca odbyło się kolejne posiedzenie zarządu Oddziału Śląskiego IFR. Gospodarzem spotkania był Łukasz Janus – Grupa Nomax w Piekarach Śląskich.
Tym razem dużo czasu poświęciliśmy na rodzące się nowe inicjatywy, które pozwolą bardziej efektywnie aktywizować obecnych jak i nowych członków naszego oddziału 🙂

Obiecujemy samą pozytywną energię 🙂

Spotkanie mentoringowe z rodziną Nowak

Inicjatywa Firm Rodzinnych, której hasłem przewodnim jest: „Łączymy by budować” to obecnie największa organizacja reprezentująca środowisko firm rodzinnych w Polsce. Aktywnie wspiera polskich przedsiębiorców, zrzeszając ich i inicjując wzajemne spotkania.

Tym razem spotkanie mentoringowe,  organizowała rodzina Nowak, właściciele firmy Meblonowak oraz marki Novelle (www.novelle.pl). Na event, który miał miejsce w ubiegły piątek – 17 marca, w największym salonie meblowym marki Novelle – „Pasażu Wnętrz” na ulicy Lublinieckiej w Dobrodzieniu, przybyło ok. 50. gości – właścicieli firm rodzinnych. Całość spotkania rozpoczęła się o godzinie 14.30 powitalną kawą i słodkim deserem.

Konferencję zainicjowało wystąpienie Łukasza Rotarskiego, Prezesa Oddziału Śląskiego IFR oraz gościa specjalnego – Pani Burmistrz Dobrodzienia Róży Koźlik, która  przybliżyła członkom stowarzyszenia historię miasta, ściśle powiązaną z rozwojem stolarstwa dobrodzieńskiego, w tym kwestię współpracy Urzędu z przedsiębiorcami, ich wspieranie i promocję.

Jan Nowak, właściciel firmy Meblonowak, opowiadał o początkach firmy i etapach jej rozwoju. Magdalena Nowak – Trzęsiok, dyrektor kreatywna marki opowiedziała o niezwykle ważnym momencie w historii firmy – rebrandingu, kiedy transformacji uległa marka firmy, zmieniając się z „Meblonowak” na „Novelle”. Przedstawione zostały największe wyzwania, napotkane na drodze zmiany oraz korzystne rezultaty z niej wynikające. Pozostali członkowie zarządu: Katarzyna Skoruppa, Dyrektor Produkcji oraz Marek Nowak, Dyrektor Finansów przybliżali gościom, obszar swoich działań w rodzinnej firmie. Opowieść przerodziła się w debatę, w której aktywnie uczestniczyli zaproszeni goście, zadając nurtujące ich pytania oraz dodając zabawne komentarze.

Wydarzenie to, odbywające się w ramach działalności Oddziału Śląskiego IFR, stworzyło świetną okazję do aktywnego networkingu pomiędzy uczestnikami oraz wymianę wzajemnych doświadczeń.





Śląskie – kopalnia firm rodzinnych

Artykuł o oddziale śląskim IFR
Link do materiału http://www.europrojekty-pl.

Firmy rodzinne chcą się zrzeszać po to, aby wspierać i rozwijać własne biznesy oraz budować organizację, która będzie reprezentować wspólne interesy. Jako grupa, stanowią największy odsetek przedsiębiorstw – zarówno w Polsce, jak i w UE. To właśnie firmy rodzinne w głównej mierze tworzą gospodarkę i PKB naszego kraju, stanowią ponad 70% wszystkich firm – nie wliczając gospodarstw rolnych. Chcą być doceniane, traktowane sprawiedliwie i po partnersku przez decydentów, którzy tworzą warunki dla prowadzenia biznesu w Polsce. A te są bardzo dalekie od ideału