Badanie opinii przedsiębiorców rodzinnych na temat odmrażania gospodarki.
Rząd przygotowuje kolejną edycję Tarczy Antykryzysowej. Oprócz narzędzi, które mają wspierać przedsiębiorców, znajdujemy w niej kolejne ograniczenia poszerzające zakres kontroli nad naszym życiem prywatnym i zawodowym. Trudno przedsiębiorcom dyskutować o podjętych ograniczeniach, z uwagi na brak dostępu do przesłanek medycznych, którymi kierują się rządzący, a przede wszystkim brak rzetelnych konsultacji społecznych. A to przedsiębiorcy i ich rodziny ponoszą największe ryzyko majątkowe związane z pandemią! Tarcza Antykryzysowa i jej kolejne edycje nie usuwa przyczyn, a jedynie częściowo łagodzi skutki. Nie przywraca ani obrotów, ani rentowności, bo nie ożywia rynku. Krępując życie społeczne, zrywane są łańcuchy dostaw i zamrażane rynki. Brak normalności to brak finansowania służby zdrowia i paraliż leczenia innych schorzeń. Czy ludzie cierpią i umierają tylko z powodu koronawirusa? Czy na dłuższą metę, strach zabija w nas zdolność racjonalnego działania? Ze ścieżki OIOM, chcemy wejść na ścieżkę szybkiego powrotu do zdrowia. Czekamy zatem na plany powrotu do normalności, zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej.
- Czy nasze Państwo uczy się na błędach?
- Czy Państwo da szansę naszym firmom?
- Czy da szansę naszym pracownikom, sąsiadom i rodzinom?
- Co możemy w tej sprawie zrobić jako przedsiębiorcy?
- Czy Państwo da szansę swoim finansom publicznym, tak potrzebnym po kryzysie!?
Nasze poprzednie badanie poświęcone ocenie działań władz Polski na rzecz ochrony gospodarki przed skutkami koronawirusa przyniosło duży odzew w mediach. Wierzymy, że liczny udział w niniejszym badaniu pomoże władzom w podejmowaniu decyzji przywracających normalność w naszej codzienności. Wyniki badania przekażemy Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców, środowisku firm rodzinnych, z którymi aktywnie współpracujemy oraz oczywiście mediom.
WEŹ UDZIAŁ W BADANIU |
BADANIE JEST ANONIMOWE – chyba, że chcesz otrzymać raport z wynikami badania na swój adres e-mail.
Wyniki badania wykorzystamy dla lepszego wpływu na władze naszego kraju w celu wypracowania właściwych rozwiązań wspierających przedsiębiorców.
Łączymy, by przetrwać!